Vzhledem k tomu, že víkend byl pracovní, tak jsem článek nestihla na neděli připravit. A vzhledem k tomu že byl opravdu hodně pracovní nevypadala jsem úplně reprezentativně. Proto mě napadlo, že bych mohla napsat článek o mé oblíbené pečující kosmetice. Do karet mi hrálo i to, že jsem se v týdnu dostala do Prahy, využila jsem toho a stavila se v prodejně s nejúžasnější přírodní kosmetikou jakou znám.

Rozhodla jsem se vám tu představit jednotlivé produkty které používám a něco málo vám k tomu napsat. Celkově se na pleť snažím používat pouze přírodní kosmetiku, momentálně konkrétně dvě značky. Ta nejmilovanější a nejpoužívanější je Havlíkova apotéka. Druhá značka je Floré – přírodní kosmetika Teta drogerií.

Abych řekla pravdu s posledním roce a půl jsem si s pletí prošla peklem. Já měla pleť vždycky krásnou, bez jediného pupínku, zdravou a hladkou. To se změnilo po vysazení hormonální antikoncepce. Pleť se mi zhoršila pro mě nepředstavitelným způsobem – šílené akné. Velkým problém se ukázalo především to, že přirozeně mám suchou pleť a většina péče o pleť pro problematickou pleť ještě vysušuje.

Boj jsem vzdala po tom co jsem si uvědomila, že problém není v péči, ale v tom že se tělo pročišťuje po 10ti leté náloži hormonů, které do organismu nepatří. Sáhla jsem po přírodní kosmetice a nechala vše osudu. Konečně můžu říct, že tělo už si s tím po roce a půl krásně poradilo a já už mám téměř klid.

Tak jdeme na to…

| R A N N Í P É Č E |

Hned po probuzení vede první cesta do koupelny kde si na neumytou pleť nanesu jednu ze tříminutových masek právě od Havlíka. Do nedávna jsem používala primárně masku s honosným názvem „Královská snídaně pro pleť“. Cca před půl rokem Havlíkova apotéka na trh vypustila novinku (novinky) asi 77 nových druhů masek, z čehož většina jsou právě ranní masky – takže jsem masky začala střídat podle nálady (ne, nemám jich všech 77, ale takových 10 jich asi mám). Masku ráno na pleť nanesu a jdu si připravit čaj, zapnu počítač a pokračuji v ranních rutinách. Výjimkou jsou celonoční masky (které napatlám večer, mám je celou noc – logicky) a ráno už pouze smyju.

Když si ráno všechno připravím, jdu si masku sundat (vím, že je 3 minutová, ale většinou ji mám tak těch 10-15 minut, jen ať se pleť napapá, že?). Masku si umyju studenou (ledovou) vodou – otužování je prý zdravé, a pak na pleť nanesu regenerační olejíček s rakytníkem od značky Floré. Tuto značku jsem objevila nedávno, jelikož mi po zimě obličej už „chrastil“ jak byl vysušený, ale měla jsem problém se dostat do Prahy vzhledem k zavřeným okresům. Jejich kosmetiku jsem si velice oblíbila, takže se stala mým druhým must-have společně s Havlíkem.

| V E Č E R N Í P É Č E |

Tím bychom měli ranní rutinu vyřešenou a jdeme se vrhnout na večer. Když se ještě chodilo do práce a já věděla na co se používá řasenka a make-up tak přišlo na řadu odličování. Popravdě už od svých post-pubertálních let (cca od 20ti) si nedokážu představit jít spát bez odlíčení – myslím, že mě moje pleť za tohle musí milovat. Na odličování (primárně očí) používám dvoufázový odličovač, opět od Floré s přívůní (jako příchuť, ale je to vůně… rozumíme si) levandule. Dvoufázových odličovačů už jsem zkusila dost, ale tenhle mi vyhovuje zatím nejvíc. Na dočištění celé pleti požívám čistící pleťový gel Tea Tree olej, který si nanesu ve sprše a rovnou smyji.

Vzhledem k tomu, že ten Tea Tree gel je spíš takový vysušující tak hned za ním následuje výživa na noc v podobě krému od Floré s Avokádem a Citrónovou šťávou. Na noc je hezky vyživující a mé suché pleti dodá hydrataci (to zní jak z reklamy, že?).

Tím už jsme shrnuli asi vše co si na ten obličej patlám, obě to jsou české přírodní značky a mně vyhovují. Cenově to není žádná šílená pálka, je to spíš taková zlatá střední cesta. Tak doufám, že vám článek líbil, moje pleť je šťastná a já konečně zase nemusím retušovat fotky (nebojte, žádným „před“ a „po“ nikoho děsit nebudu).