Kdo mě zná, ví, že nenávidím zimu. Jakákoliv teplota která klesne pod 15° je pro mě peklo. Tudíž je jasné, že vrstvení je pro mě královská disciplína.

Moje jediná možnost jak zůstat fungovat je vrstvení pěti a více vrstev oděvů. Sice jsem jako cibule, ale má to svoje výhody: za prvé je mi teplo, za druhé je v tomto směru možná neuvěřitelná variabilita a za třetí se v případě potřeby dají vrstvy „odlupovat“ a přizpůsobovat se tak stoupající teplotě.

V roce 2019 se vrstvení stalo trendem a všichni ho propagovali jako o závod a to v mnoha různých verzích. Důležité je vrstvení správně uchopit a proto vám dnes ukážu tři navrstvené outfity.

| D Ž Í N S K A |

Tohle je taková klasika, all black + něco navíc… …něco navíc je v tomto případě modrá džínska, která outfit „rozzáří“. Základem je kašmírový svetr Lindex, který už mám několik let a nedám na něj dopustit – je lehoučký, vzdušný a navíc fakt zahřeje. Na něm je již zmiňovaná klasická džínska a jarní kabátek (že je jarní vlastně vůbec nevadí, protože pod ním hřejí další vrstvy).

| T E D D Y |

Představuji vám outfit ala panáček Michelin. Těch vrstev je tam fakt dost (a dokonce všechny nejsou vidět). Tohle je kombinace na třeskuté mrazy, které letos nebyly a uvidíme jestli ještě vůbec budou. Jedná o džinovou košili na které je teplý „ňuňací“ alpakový svetr – opět Lindex (za mě nejlepší svetry jaké jsem měla), černý kožený křivák Mango – ten mám několik let (už chytá patinu), je to klasický punkový černý křivák. Na něj jsem ještě narvala teddycoat, který jsem „zdědila“ po Natálce Kotkové (second-hand aneb udržitelná móda). Doladěno klasickými boyfriendy a žádná zima na mě nemůže.

| C A M E L |

Poslední kombinace je pro změnu trochu jarnější. V outfitu nejsem nabalená jako pumpa a navíc je takový odhalenější. Hlavní roli zde hraje camel kabát a černý křivák. Pod něj jsem zvolila jen lehký svetřík a tílko. K tomu už jen natržené skinny džíny a je hotovo. Vrstvy do sebe jednoduše zapadají a celé to vytváří lehký nude dojem .

Tak mi do konce zimy nezmrzněte, krásný týden