Šperky jsou ozdobou každé ženy, vyjadřujeme tak svou osobnost. Někdo má raději minimalistické šperky, někdo (jako já) je v tomto směru maximalista (existuje to slovo vůbec)? Pro někoho může být šperk talisman od nejbližších nebo připomínka vzácné události.

| P R S T E N Y |

Prsteny prapůvodně sloužili jako pečetidlo, poté určovaly původ nebo společenské postavení a byly znakem moci. V dnešní době už jsou prsteny nošeny primárně jako ozdoba, mohou mít význam milostný (zásnubní a snubní) nebo sentimentální. Já mám stálou sadu prstenů, které jen málokdy obměňuji. Mají pro mě speciální význam už kvůli tomu, že většinu z nich mám od mamky k různým životním jubileím. Nově mám dva jantarové prsteny, jantar je velmi silný uzdravující kámen, který pohlcuje negativitu a nastoluje rovnováhu. O jantaru také existuje jedna krásná starořecká legenda: „Řecké bájesloví vypráví o Faethónovi, synu Slunce (bůh Helios), který když byl zabit bleskem, tak jeho sestry plakaly tak, že se proměnily v topoly a jejich slzy kanoucí do řeky Eridanus ztuhly do kapiček jantaru.“

| Ř E T Í Z K Y |

Řetízky jsou další mojí oblíbenou částí outfitu. Dají se nosit buď na krku – jako náhrdelník, na ruce – jako náramek a nebo na kotníku. Já je nosím na všechny tři způsoby (kotník tedy jen v létě). Na řetízcích a řetězech mám ráda vrstvení, dá se jich tak nosit víc najednou, mixovat různé typy a délky – stačí jen zapojit kreativitu a vyhrát si jak se samotnými řetízky tak s na nich navlečenými přívěsky a medailonky.

| N Á U Š N I C E |

Věděli jste, že náušnice jsou jedním z nejstarších způsobu modifikace lidského těla? Náušnice mají i různý skrytý význam, jako třeba že malá náušnice v uchu námořníka znamenala, že buď obeplul svět nebo se plavil přes rovník. Dnes už se náušnice nosí stejně jako většina šperků „jen“ jako ozdoba. Za mě jsou náušnice dalším šperkem bez kterého téměř nevycházím z domu. S prstýnky je to tak základ mých outfitů. A když to tak vezmu, tak náušnic mám asi největší množství (na té fotce je tak 10% všech mích náušnic).

| H O D I N K Y |

Hodinky… kde jsou ty časy kdy ukazovali pouze čas. Dřív jsem nosila klasické pánské hodinky (na dámských jsem většinou ani nebyla schopna rozpoznat kolik je hodin). Pánské jsou větší, výraznější, minimalističtější (co se ozdob týká). Hodinky jsou módním doplňkem a mohou být významným ukazatelem prestiže (Rolex, Breitling, Cartier…). Popravdě já už klasické hodinky na běžné nošení nepoužívám, mám elegantní smartwatch, které mi hlídají denní aktivitu, ukazují notifikace, v případě sportu vytvářejí grafy. Klasické mechanické hodinky tak nosím pouze v případě nějaké slavnostnější události, kde se mi chytré hodinky (ač jsou elegantní, ale mohutné) nehodí.

Krásný večer a příští týden v neděli v 18hod zase tady.