Pomalu se nám začíná probouzet jaro (tedy ne jen jaro, ale i Korona je bohužel stále v rozpuku). Momentálně stejně jako spousta dalších lidí trávím převážnou většinu času ve státem nařízené karanténě, takže doma. Můj zaměstnavatel nám umožňuje HomeOffice, což znamená že ani do práce nejezdím. Z těchto důvodů se momentálně můj OOTD (outfit of the day) smrskl na leginy a mikinu, nicméně toho vás tu ušetřím a připravila jsem si pro vás pár tipů na mojí nejoblíbenější jarní/letní/podzimní bundu | K Ř I V Á K |.

Klasický černý křivák je pro mě základní kousek šatníku, dá se skvěle kombinovat ve všech možných stylech. U mě už jste ho také viděli ve spoustě outfitů. Můj kožený křivák je konkrétně z Manga, mám ho už spoustu let, malinko chytil patinu, ale za mě to ničemu nevadí – aspoň má rockovější vzhled.

Základní charakteristika křiváku je jeho šikmý zip, dole začíná uprostřed, ale nahoru ubíhá na bok. Pokud chcete tuto bundičku co nejuniverzálnější rozhodně doporučuji, klasický, černý, kožený (vydrží na doživotí), bez dalších „opičáren“ a cvočků.

Tak jdeme na to.

| R A N D E |

Tohle je taková trochu odvážnější kombinace, je to oufit na ven, na rande nebo do kina (do práce bych to úplně neviděla). Outfit se skládá z krajkového body a bavlněné elastické midi sukně. U midi sukně pozor na optické zkracování postavy, pro menší ženy je lepší kombinovat s podpatky. Já jsem naštěstí poměrně vysoká takže si k midi sukni mohu dovolit ploché boty, v tomto případě kožená bagančata, která společně s koženým křivákem outfitu přidávají na „drsnosti“. Je to all-black outfit a u něj je hodně důležité střídání materiálů. Proto jsem volila kombinaci kůže, krajky a bavlny.

| P R Á C E |

Další kombinaci jsem volila trochu víc smart casual. Je to outfit na běhání venku, po obchodech, ale i do práce. Všechny zde zkombinované kousky jsou v podstatě základ šatníku (nebo minimálně pro mě na 100%). Jedná se o basic bavlněné triko ozvláštněné kapsičkou, business kalhoty s puky, černý křivák a bílé tenisky. Kalhoty mám trochu spadlé na boky ve stylu boyfriend džínů, tvoří to takový uvolněnější vzhled. K teniskám nesmí chybět ohrnuté nohavice ať můžeme ukázat kotníčky, když už je to jaro.

| F E S T I V A L |

Letos je bohužel otázka, jestli někde nějaký festival bude. Vzhledem o okolnostem se obávám že následující outfit vytáhneme až na přes rok. Tohle je taková moje láska, festivaly miluju a hlavně proto že mi připomínají léto, zábavu a moje blízké. V tomhle případě jsem zkombinovala roztrhané boyfriend šortky, okované boty, kožený křivák, černý klobouk a to nejdůležitější moje milované (legendary) triko Rancid. Tohle triko jsem si přivezla z tržiště z Itálie, kde jsem byla v prváku se školou, což byl asi rok 2006, pořád ho tahám a pořád ho miluju (už začíná vypadat malinko opotřebovaně, ale to přidává na jeho rockovém vzhledu). K festivalovému outfitu samozřejmě patří doplňky a za mě nejdůležitější – spousta náramků (ty „pletené“ jsou dokonce starší než to triko). Takže punk´s not dead a budeme si držet palce ať už je v létě všechno v pořádku.

| N Á K U P Y |

Poslední outfit je vyloženě basic na běhání po městě, nákupech a zařizování. Už v něm nedisponuje můj milovaný kožený černý křivák, ale hnědý, látkový – s detailem semiše. K němu jsem zkombinovala opět bílé tenisky, bíle mom jeans kalhoty a šedé basic triko. Bílé kalhoty moc často nenosím a to z důvodu, že většinou nevydrží moc dlouho bílé, díky bohu za pračky.

Tak to je pro dnešek všechno. Já se jdu převléknout zpět do domácího, jdu se odlíčit a na další týden budu za křováka.

Vy se držte, dodržujte pravidla, nevycházejte pokud nemusíte, noste roušky – protože tvoje rouška chrání mě a má chrání tebe. JSME V TOM SPOLU.